KIRMIZI RUJ

KIRMIZI RUJ

 
    MAKYAJI

    Kırmızı ruj son yıllarda özellikle tekrar moda olan bir renk olup genelde sarışın veya açık renk ciltli kişilerde kullanılması önerilen bir renktir. Moda olduğundan dolayı pek çok bayan ten rengini veya dudak tipini pek de önemsemeden kırmızı ruju kullanmaktadır. Ama kırmızı renk zor bir renk olup herkese yakışmayan ve her ortama uymayan bir renktir. Bu nedenle kullanırken dikkatli olmak gereklidir. Kırmızı ruj bir klasiktir. Bu nedenle spor bir kıyafetle kırmızı ruj uyum sağlamaz. Klasik tarzı olan kişilerde hoş duracaktır. Klasik saç modelleri ve elbiselerle özellikle gece makyajında kırmızı ruj seçilebilir.
   Kırmızı ruju sürme tekniğini de bilmek gerekir. Kırmızının pek çok tonu vardır. Koyu kırmızı tonları ve açık kırmızı tonları veya parlak, mat kırmızılar da seçilebilir.  Önemli olan teninize ve gözlerinize hangi ton kırmızı rujun yakışacağını bulmaktır. Bunun için kırmızı tonlarını denemek ve karar vermek gerekir. Ayrıca gündüzleri kullanılan kırmızı tonlarının mat olmasında yarar vardır. Geceleri daha canlı ve parlak kırmızılar seçilebilir. Sarışınlar bayanlar sarı bazlı bir kırmızı ton kullanırsa daha hoş duracaktır. Esmerler ise mavi temelli kırmızı tonlarına gitmelidirler. Kumrallar ise her türlü kırmızıyı deneyebilirler. Kızılların kırmızı seçimi ise açık kızılsa mavi bazlı koyu kızılsa canlı ve parlak kırmızı tonları uyum sağlayacaktır.
    Kırmızı ruj kullanılacak bir makyaj için göz makyajı hafif tutulur. Gözlere sadece hafif bir gölge ve rimel uygulanabilir. Başka bir uygulama da gözler eyeliner ile belirginleştirilerek kırmızı rujla makyaj tamamlanır. Eyeliner kırmızı tondaki rujlarla çok uyum sağlayan bir malzemedir. İkisi de klasik tarzı yansıtır. Eyeliner ve kırmızı ruj kullanılan makyaj kişiye dramatik bir görünüm kazandırır. Gece makyajı için gidilen yer ve ortam kokteyl tarzı veya yemek tarzı bir yer ise çok uyumlu olacaktır. Gece elbiseleriyle ve klasik tarzda bir topuz modeliyle kırmızı ruj tamamlayıcı olacaktır. Kırmızı rujla kullanılacak allığa dikkat etmek gerekir. Pembe tonlarında olmamalıdır. Kırmızıyla uyumlu renklerde allık uygulaması şarttır. Seçenek olarak kullanılan rujdan yanaklara sürülerek iyice dağıtılabilir, allık olarak işlev kazandırılabilir. Kırmızı ruj kullanılan makyajda gözler ve kaşlar çok belirgin olmamalıdır. Olabildiğince doğal görünmelidir. Kırmızı ruj zaten dikkat çekici ve iddalı olduğundan makyajın geri kalanı daha doğal yapılır.
    Kırmızı ruju sürerken çok dikkatli olmak gerekir. Taşırmadan özenle uygulanmalıdır. Dudak çatlaklarını veya diğer tüm kusurları gösteren kırmızı ruju sürmeden önce dudakların bakımlı olması gerekir. Kırmızı ruj sürmeden önce dudak kalemi kullanarak dudak sınırlarını belirlemek gereklidir. Aksi takdirde ruj bozuk ve kötü sürülecektir. Dudak kalemi rujun renginde veya dudak renginde olabilir. Ruj fırça ile uygulanırsa daha sağlıklı olacaktır. İstenirse üzerine parlatıcı sürülebilir. Ama rujun etkisini daha da arttıracağı unutulmamalıdır.
 


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>