KAŞ DA UYGULAMA NASIL YAPILIR

KAŞ DA UYGULAMA NASIL YAPILIR

 
     KAŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR

     Kaşlar herkeste farklı yapılarda olabilir. Bazı kişilerde gür ve kalın kaşlar olur bazılarında seyrek. Açık renkli kişilerde açık renk ve belirsiz kaşlar olabilir. Yüze ifade veren gözlere aydınlık veren kaşların makyajı da önemlidir. Kaş makyajı hassas yapılması gerekir. En küçük bir yanlışta ifademiz bozulabilir, iki kaş birbirinden farklı ortaya çıkabilir. Veya kaş bozukları olan kişiler kaş makyajı yaparak bu bozuklukları kapatabilirler.
    Kaş makyajı yaparken öncelikle kaşlar taranır. Kaşları belirlemek için kaş veya göz kalem kullanılacağı gibi far da kullanılabilir. Renk seçimi saçlardan bir ton koyu seçilebilir. Ya da kaşın aynı rengi ile boyanabilir. Kaşın saçlardan çok farklı bir renkte olması hoş görünmeyecektir. Kaşlardaki boşlukları kalemle doldururken kalemi yatay kullanmaya özen göstermek gerekir. Böylece kalem darbeleri belli olmadan doğal bir görünüm yakalanabilir.
     Kaş makyajına başlanmadan önce mutlaka kaşlar kontrol edilmelidir. Fazla çıkmış kşlar alınarak düzeltilir. Daha sonra bir fırça ile taranarak düzeltilir. Eğer kalemle boşluklar doldurulacaksa kalem yatay tutularak kesik darbelerle kaşlar boyanır. Doğal görüntüden uzaklaşmamak gerekir. Eğer bir far yardımıyla kaşlara renk verilecekse kaşların renginde veya bir ton koyusunda farla kaşlar boyanmalıdır. Bu işlemden sonra kaşlar tekrar taranır ve son haline kavuşur. 

    Kaşlardaki boşlukları şekil bozuklukları, yara izleri gibi kusurlar için kalıcı makyaj önerilir. Ayrıca kaş belirginleştirme yapılabilir. Kaşları düşük ve şekilsiz olan kişiler için de önerilebilir. Kaşı olmayanlara kalıcı makyaj ile yeniden kaş çizilebilmektedir. Kalıcı makyajda kişiye özel kullanılan iğneler doğal boyalara batırılarak cildin en üst katmanının altına uygulanır. Can yakan bir uygulama değildir. Batma hissi verir. Kaşlar kalıcı makyajla şekillendirildiğinde uzun bir süre boyamaya gerek kalmadan rengini korur.
   Kaşların kalemle veya kalıcı makyajla biçimlendirilmesi uzun yüzleri daha oval gösterebilir. Ayrıca çok yuvarlak bir yüzün biraz daha dar görünmesini sağlar. Gözlerin birbirine daha yakın veya uzak görünmesine yol açar. Seyrek kaşlar daha gür görünür, biçimsiz kaş şekilleri düzeltilebilir. Kaşlar daha gür gösterilebilir. Ayrıca çeşitli hastalıklardan dolayı kaşları dökülen kişilere yeni kaşlar yapılabilir.
    Kaşlar yüzün en temel unsurlarından biridir. Yüze ifadeyi veren, karşımızdaki kişiye ifademizi ve duygularımızı anlatmamızı sağlayan uzuvlarımızdır. Bu nedenle düzgün ve doğru kullanılması gerekir. Bozuklarının düzeltilmesi kişileri mutlu eder.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>