GÜNDÜZ VE GECE MAKYAJI ARASINDAKİ FARK

GÜNDÜZ VE GECE MAKYAJI ARASINDAKİ FARK

 
    GÜNDÜZ MAKYAJI VE GECE MAKYAJI ARASINDAKİ FARK  

    Gündüz yapılan makyajla gece yapılan makyaj farklıdır. Gündüzleri gün ışığı dikkate alınarak makyaj yapılmalıdır. Kullanılan renkler gün ışığına göre olmalıdır. Çünkü gün ışığı parlaktır ve makyajda yapılan tüm kusurları gösterir. Ayrıca makyajda kullanılan ürünlerin yapısını da belli eden bir ışıktır. Gece ışık loştur. Makyajdaki hataları çok göstermez. Ancak kullanılan renkleri de tam olarak yansıtmayan bir ışıktır. Gece makyajında daha koyu renkler kullanılır ki gecenin loş ışığında ortaya çıksın.
    Gündüz makyajında cildi doğal bir şekilde kapatmak gereklidir. Fondöteni ince olarak kullanmak ve kapatıcıları da daha hafif sürmek gerekir. Gün ışığı kalın uygulanan makyaj ürünlerini çok ortaya çıkaracağından bunlara dikkat etmek gerekir. Allık da çok fazla sürülmemelidir. Yanakları doğal olarak renklendirmelidir. Yüzde T bölgesi genelde daha yağlı ve terlemeye müsait olduğundan bu bölge pudra ile matlaştırılmalıdır. Cilde uygulanan tüm ürünler iyice cilde yedirilmelidir ki gündüz belli olmasın. Kaşlar hafif biçimde belirginleştirilebilir. İyice taranmalı ve kalem izleri yok edilmelidir ki yol yol belli olmasın. Gözlere hafif ve renkli gölgeler yapılır. Gündüz makyajında çok fazla pırıltılı ürünler kullanmaya gerek yoktur. Doğal ve sade renkler yeterli olacaktır. Ruj ise pırıltılı ve sade renkler seçilebilir. Herkesin makyaj stili kendine özgüdür. Ancak genel olarak gündüz makyajında sade ve doğal yapıya yönelmek tavsiye edilir. Gün ışığı dikkate alınarak makyajda renk ve çizgilerin belirlenmesi önemli bir ayrıntıdır. Gündüz makyajı gün ışığında yapılırsa sağlıklı olacaktır, hatalar olmayacaktır. Makyajın yoğun veya sade olması kişinin tercihidir. Ancak gündüz yapılan yoğun makyajda hatasız ve düzgün görünebilir. Gün ışığında yapılmasına özen göstermek gerekir.
     Gece makyajında önemli etken ışıktır. Geceleri ışık loştur ve her ayrıntıyı göstermez. Daha romantik ve hafif bir ışıktır. Yapılan makyajda bu ışık önemsenerek yapılmalıdır. Geceleri gidilen mekana göre veya davete göre makyaj tarzı belirlenir. Sade ve şık bir akşam yemeğine gidiliyorsa makyaj da ona uygun olmalıdır. Şık ve sade bir makyaj yapılmalıdır. Klasik renkler ve çizgiler kullanılarak yapılan gece makyajı şık gecelere uygun olacaktır. Altın tonları, siyah ve antrasit tonları kırmızılar klasik bir makyaj için uygun renklerdir. Gölgeli dramatik bakışlı gözler ve romantik veya seksi dudaklar gece makyajı için göz alıcı olur. Hareketli ve eğlenceli bir geceye hazırlanırken daha avangard makyaj yapılabilir. Daha cesurca kullanılan renkler ve çizgiler kullanılır. Koyu boyanmış gözler ve kullanılan mor, mürdüm ve siyah tonlarıyla kontras oluşturan açık tonlar dikkat çekici olacaktır. Pırıltılı, simli ürünler kullanılabilir. Veya canlı renklerle gözler belirlenebilir. Partilere gidilirken siyah tonlu makyaj önerilebilir. Son yıllarda dikkat çeken gözlerin siyahla iyice belirginleştirilmesi ve dudakların daha sade bırakılması gibi makyaj tarzı tercih edilebilir. Daha çok gençlerin uyguladığı bir makyaj tarzıdır. Gece makyajında dikkat edilmesi gereken nokta gözlerin ve dudakların aynı anda öne çıkarılmamasıdır. Gözler öne çıkıyorsa dudaklar daha sade ve doğal renklerle belirlenmelidir. Dudaklarda kırmızı ve canlı rujlar kullanılıyorsa gözler biraz daha geride durmalıdır.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>