GÖZ KALEMİ VE EYELİNER UYGULAMASI

GÖZ KALEMİ VE EYELİNER UYGULAMASI

 
   

    Göz kalemi pek şekilde uygulanabilecek bir makyaj malzemesidir. Kalemler hemen her renkte bulunmaktadır. Gözlerde yakalanmak istenen ifadeye göre kalem uygulanır. Ayrıca tabiî ki göz biçimine göre de kalem kullanılmaktadır.
    Gözler hassa olduğundan dolayı göz kalemlerinin yumuşak olması gerekir. Böylece hem daha rahat sürülür hem de istenen etki yaratılabilir. Göz kalemi ve eyeliner kullanımında en önemli nokta ince çekilebilmesidir. İnce çekilen çizgi gözü daha güzel gösterecektir. Eğer ince ve düzgün çizgiler çizilmezse göz kusurlu bir görünüm alır. Bu nedenle eğer göz kalemi ile ince ve düzgün çizgiler çizemiyorsanız, önce gözün üzerine bir hat çizin daha sonra bunu bir fırça veya elinize dağıtın. Böylece yumuşak ve buğulu bir bakış elde edilmiş olacaktır. Göz kaleminin ucu sivri kullanılırsa daha keskin hatlar çizilir. Daha yuvarlak uçlu göz kalemi ile buğulu bakışlar elde edilebilir.
     Göz kalemi göz rengine göre seçilir ve uygulanır. Kahverengi gözlerde siyah ve kahverengi kalemler zaten hoş durur. Bunların yanı sıra mavi, yeşil gibi canlı renkler de kahve gözleri ortaya çıkarır. Yeşil gözlere kahverengi veya siyah kalem uygulanabileceği gibi mürdüm, mor tonları da yeşil gözleri öne çıkarır. Mavi gözlerde kahve tonları ve bronzlar kullanılırsa hoş duracaktır.
      Göz kalemleri gözaltına uygulaması zordur. Çok kalın ve tek bir hat halinde uygulanırsa keskin bir bakış ortaya çıkar. Ayrıca bu hat düzgün çizilmezse göz olduğundan biçimsiz görünebilir.  Bu nedenle gözaltına kalem çekildikten sonra bir fırça veya parmağımızda dağıtmalıyız. Böylece bakışlar yumuşar. Göz biçimine göre kalem göz içine çekilir. Böylece göz olduğundan daha büyük görünecektir. 
     Eyeliner ise uygulaması zor bir malzemedir. Likit olduğundan ve ince bir fırçayla sürüldüğünden dolayı çok dikkatli ve ince çekilmesi gerekir. Göze eyeliner dıştan içe doğru uygulanırsa daha kolay olacaktır. Eyeliner kaleme göre daha belirgin renkte olup gözleri daha çok öne çıkarır. Ayrıca bakışlara dramatik bir hava katar. Göz tipine göre ince veya biraz daha kalın çekilebilir. Gözün üstüne de altına da uygulanabilir. Tercihe bağlıdır. Ayrıca eyeliner gece makyajı için de çok uygundur. Gözleri vurgulayan ve hoş bakışlar sağlar. Likit eyelinerın bir püf noktası da far uygulandıktan sonra kullanılmasıdır. Far göz kapağına uygulandıktan sonra eyeliner çekilmelidir.
   Kalem ve eyeliner kullanımı gözleri öne çıkarmak ve bakışlara derinlik katmak için kullanılan makyaj ürünleridir. Ayrıca göz kalemi kullanarak makyaj hileleriyle gözü istediğimizden daha farklı da gösterebiliriz. Bu nedenle makyaj malzemeleri arasında göz kalemleri vazgeçilmezdir. Özellikle son yıllar eyeliner da popüler olarak kullanılmaktadır. Dramatik bakışlar elde etmek isteyen bayanların vazgeçilmezi olmuştur.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>