DUMANLI GÖZ NASIL YAPILIR SMOKEY EYES

DUMANLI GÖZ  NASIL YAPILIR SMOKEY EYES

 
    DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR (SMOKEY EYES)

    Son yıllarda çok moda olan ve birçok kişi tarafından uygulanan, moda çekimlerinde de dikkatleri çeken makyaj türü dumanlı göz makyajıdır. Buğulu, dumanlı bakışlar elde etmenin en ideal yoludur. Bu makyaj stilinde far kullanımı çok önemlidir. Ayrıca ikinci önemli unsur likit eyelinerdır. Dumanlı göz makyajı ya da smokey eyes dedikleri makyaj duman rengi far, siyah eyeliner ve açık renk bir farla yapılır.  Koyu renk göz farı füme tonları, koyu mavi veya siyah far kullanılacağı gibi mürdüm veya koyu mor far ile de buğulu efekt verilebilir. Bu makyaj gündüz için uygulandığı biraz daha açık tonlarda gece için yapıldığında ise daha koyu tonlarda yapılmalıdır.
    Dumanlı göz makyajına öncelikle bej renklerinde bir astar far sürülerek başlanır. Bu astar far hafif pırıltılı olabilir. Daha sonra siyah kalem veya eyeliner çekilmelidir. Gözün üst kapağına kirpik diplerine ve alt kirpik diplerine ince bir hat halinde kalem veya eyeliner çekilir. Hafif kuyruk düzgün bir biçimde dışa taşırılır. Daha sonra taban farı olarak seçilen renkteki far uygulanır. Bu renk gri, mürdüm, koyu mavi olabilir. Taban farı kaşlara kadar çıkarılmadan göz kapağına ve biraz üzerine sürülür. Daha sonra seçilen daha koyu renkteki bir far ince bir aplikatörle gözün çevresine sürülür. Ayrıca göz kapağının üst bitişi de belirlenir. Bu far koyu mor, siyah, füme renklerinde olabilir. Koyu farla gözün dış bitiş noktasına bir yatay V yapılır ve kuyruk gibi koyu renk farla belirlenir. Daha sonra kaş altına açık tonlarda kırık beyaz, krem gibi veya kullanılan farın daha açık tonları gibi renkte bir farla aydınlık verilir. Ayrıca açık ton farla göz pınarları da ışıklandırılır. Kullanılan açık renk far pırıltılı olursa gece makyajı çok uygun olacaktır. Rimel sürülerek makyaj tamamlanır.
     Buğulu, dramatik, etkili bakışlar elde etmek için ideal olan buğulu makyajda fardaki renk geçişlerini başarıyla vermek önemlidir. İstenilen etki bu şekilde verilebilir. Ayrıca bir fırça yardımıyla bu geçişler sağlanabilir. Kesin hatlar, çizgiler olmamalıdır. Gözaltındaki far uygulamaları ince bir fırça ile dağıtılabilir ve buğulu gözlere sahip olunur.
    Ayrıca far kullanılmadan da göz kalemi ile buğulu bakışlar yaratmak mümkündür. Bej renklerinde astar far sürüldükten sonra siyah göz kalemi ile göz çevresi çizilir. Bu çizilen hat çok ince olmamalıdır biraz kalın olur. Bir fırça yardımı ile bu çizilen hat dağıtılır. Gözün üst kapağında ve alt kirpik diplerinde kalem fırça ile dağıtılıp buğulu bir görünüm elde edilir.  Daha sonra istenirse farla takviye yapılabilir.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>