DUDAKLARI DOLGUN GÖSTERMENİN YOLLARI

DUDAKLARI DOLGUN GÖSTERMENİN YOLLARI

 
   

    Kalın ve dolgun dudaklar her zaman daha çekici ve seksi olmuştur. Bayanların da hemen hepsi dolgun dudaklara sahip olmak ister. Son yıllarda dolgun dudaklar iyice moda olmuş ve dudak kalınlaştırıcı ürünler piyasaya çıkmıştır. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar, kremler ve çeşitli yöntemler mevcuttur. Ama biz makyajla da dudaklarımızı olduğundan daha dolgun gösterebiliriz. Fondöten, dudak kalemi, ruj ve parlatıcı kullanmamız yeterli olacaktır.
    Dudak kalemi son yıllarsa popülerliğinin yitirmiş bir malzeme olmasına rağmen asimetrik dudakları düzeltmek için, dudaklar dolgunluk vermek için kullanılır. Ama artık belirgin dudak kalemlerinin yerini dudak rengine daha yakın, ten rengi veya biraz daha koyu tonlarda dudak kalemleri kullanılmaktadır. Ayrıca dudak kalemi dudağa çekildikten sonra mutlaka bir sünger veya parmakla hafifçe dağıtılmalıdır. Sürüldüğü gibi bırakılırsa doğallıktan çıkılmış olur ve dudağın kenarı çerçevelenmiş gibi bir görünüm kötü durur.  Bu nedenle rujun renginde veya dudak renginde kalem kullanımı önerilmektedir. Dudakları dolgun göstermek için kullanılan kalemin ucu açık olmalıdır. Ancak kalemi dudağa dik olarak değil yanlamasına tutarak kullanmalıyız.  Böylece dudak daha kalın görünür.
    Dudak kalemi uygulandıktan sonra istenilen renkte ruj bir fırça ile sürülür. Kalem kullanılmadan da açık ve pırıltılı rujlarla dudaklar olduğundan daha kalın görünebilir. Yapılan makyajda gözlere ağırlık verilir ve dudaklar açık renk parlatıcılı rujlarla renklendirilirse dudaklar olduğundan daha dolgun görünecektir. Gözler ön planda olduğundan dudaklar çok da dikkat çekmeyecektir. Ancak gece makyajında ince dudaklara kalemle kalınlaştırarak kırmızı ruj da uygulanabilir. Tabi kişi açık tenli veya açık kumral veya sarışınsa kırmızı ruj önerilir.
    Ruj uygulandıktan sonra üzerine parlatıcı isteğe bağlı olarak kullanılır. Kullanılırsa dudaklar daha da dolgun görünür. Özellikle dudakların orta kısmına sürülen parlatıcı dudakları kalınlaştırır. Parlatıcı eğer ruj üzerine sürülürse renksiz olması tercih edilir. Ama tek olarak kullanılıyorsa renkli pırıltılı parlatıcılar da dudakları hafif dolgun gösterir. Pırıltı veren veya sadece parlaklık veren lip glosslar vardır. Bunlar tercihe göre seçilebilir. Dolgun dudaklar için ikisi de uygundur.
    Dudakları çerçeveye sokup sınırlandırmamak gerekir. Sınırlandırırsak dudaklar olduğu gibi veya daha da ince görünür. Dudakları sınırlandırmadan sadece gölgelendirme amaçlı dudak kalemi kullanılmalıdır. Uygulanan rujlar da koyu renklerden çok açık renkler olmalıdır ki dudaklar daha açık ve geniş görünebilsin. Parlatıcılarla da dudaklar geniş gösterilmektedir. Özellikle dudakların ortasına sürülen parlatıcı ile dolgun bir görünüm elde edilir. Son yıllarda iyice popüler olan dolgun dudaklar makyaj hilesi ile de kalın gösterilebilmektedir. İstenirse kalıcı makyajla kontürler belirlenerek olduğundan daha kalın dudaklara sahip olmak mümkündür.


Sizde Düşüncelerinizi Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>